Erzincan Organize Sanayi Bölge Müdürlügü

ERZİNCAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ GES İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK

 

 

Erzincan Organize Sanayi Bölgemize  kurulması planlanan “Güneşle Gelen Güç” isimli projenin destek sözleşmesi      Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (KUDAKA) 2017 yılı Güdümlü Proje Desteği kapsamında imzalandı.

Organize Sanayi Bölgemizde  güneş enerjisinden elektrik üretimine yönelik olarak tasarlanan proje kapsamında Türkiye’nin ve Erzincan’ın sahip olduğu güneş enerji potansiyelini etkin bir şekilde değerlendirmesine katkı sağlanması, yenilebilir enerji kaynaklarının kullanımı konusunda iyi uygulama örneği oluşturması, enerji ihtiyacının çevreye zarar vermeyen teknolojilerin kullanılması suretiyle karşılanmasına yönelik farkındalığın artması ve Türkiye’nin enerji temininde dışa bağımlılığın azaltılmasına katkı sağlaması amacıyla Organize Sanayi Bölgemizde  güneş enerjisine dayalı elektrik üretim tesisi inşa edilecektir.


Erzincan OSB olarak, “Güneşle Gelen Güç” şehrimizin ve ülkemizin yerli ve yenilebilir kaynaklarının değerlendirmesine katkı sağlayacaktır. Tüketim noktasında gerçekleştirilecek yerinde üretim sayesinde şebekeden enerji alınmayacak iletim ve dağıtım hatlarında herhangi bir enerji kaybı olmayacaktır. OSB’nin en önemli altyapı hizmetlerinden atık su arıtma tesisinin enerji ihtiyacının proje kapsamında güneş enerjisi sistemlerince üretilecek elektrik ile karşılanacaktır.

 

 
Erzincan Organize Sanayi: Anasayfa Bizden Haberler ERZİNCAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ GES İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK

Ziyaretçi Sayaç

mod_vvisit_counterBugün36
mod_vvisit_counterDün216
mod_vvisit_counterBu hafta252
mod_vvisit_counterBu ay2421
mod_vvisit_counterŞimdiye kadar591112
Telif Hakkı © 2011 EOSB. Tüm Hakları Saklıdır. Designed by Mk Prodüksiyon Erzincan