Erzincan Organize Sanayi Bölge Müdürlügü

Erzincan Organize Sanayi Bölgesi lll. OSB Mesleki Teknik Eğitim Zirvesinde

 

Erzincan Organize Sanayi Bölgesi lll. OSB Mesleki Teknik Eğitim Zirvesinde

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) tarafından gerçekleştirilen  “lll. OSB Mesleki Teknik Eğitim Zirvesi” Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü ve OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, 81 ilden gelen OSB yetkilileri, sektör temsilcileri ve MEB bürokratları ve bölge müdürlerinin katılımıyla geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi.

OSB yatırımcılarını yakinen  ilgilendiren ara eleman, nitelikli eleman ,istihdam ve meslek liseleri konularının ele alındığı “lll. OSB Mesleki Eğitim Zirvesine Erzincan Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü adına Bölge Müdürümüz Resul Yeşilbaş katıldı.

ARA ELEMAN ,ARANAN ELEMAN

Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz, mesleki eğitimin artık memleket meselesi olduğunu ifade ederken ,mesleki eğitimin önemine dikkat çekip, bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmalara değindi. Ayrıca Bakan Yılmaz; “Nitelikli Mesleki Eğitim ülkemizin hedeflerine ulaşması için şarttır. Ülkemizin sürdürülebilir kalkınması için de mesleki eğitim olmazsa olmaz. Türkiye’de şuanda mesleki eğitim oranı yüzde 44 düzeyinde. Biz yüzde 60 olarak bir hedef koyduk. Bu hedefi yakalayabiliriz. Bu oranı ancak yüzde 60’a çıkarırsak aranan eleman ihtiyacını karşılarız. Dolayısıyla mesleki eğitimi herkesin gündemine alırsak Türkiye’nin yarını bugünden daha iyi olacaktır.” İfadelerini kullandı.

300 OSB’DE 300 TEKNİK KOLEJ YAPILACAK

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın  Faruk Özlü Milli Eğitim Bakanlığımız ile yapılan protokole 301 organize sanayi bölgesinin tamamında mesleki ve teknik eğitim veren kolejler açmayı hedeflediklerini ve Ekonomik kalkınmanın sırrının becerilerde saklı olduğunu, bütün gayretlerinin becerikli ve donanımlı insan sermayesini, ekonominin, sanayinin ve teknolojinin hizmetine sunmak olduğunu ifade edip, Bakan  Özlü, “​Bu nedenle, sanayinin gelişmesinde mesleki ve teknik eğitimin sistemdeki etkinliğinin artması, bir zaruret olarak ele alınmalıdır. ​Bu açıdan bakıldığında mesleki ve teknik eğitim, bizler için vazgeçilmez bir misyonu yerine getirmektedir. ” diye konuştu.

 

 
Erzincan Organize Sanayi: Anasayfa Bizden Haberler Erzincan Organize Sanayi Bölgesi lll. OSB Mesleki Teknik Eğitim Zirvesinde

Ziyaretçi Sayaç

mod_vvisit_counterBugün54
mod_vvisit_counterDün349
mod_vvisit_counterBu hafta1040
mod_vvisit_counterBu ay5838
mod_vvisit_counterŞimdiye kadar610319
Telif Hakkı © 2011 EOSB. Tüm Hakları Saklıdır. Designed by Mk Prodüksiyon Erzincan